VS 1

Nowoczesny, ekologiczny, ekonomiczny i uniwersalny w użytkowaniu dom typu nowoczesna stodoła.
Nowoczesny, bo projekt typu stodoła wpisuje się w najpopularniejsze trendy w budownictwie mieszkaniowym. Ekologiczny, bo ściany wykonane są z keramzytu, a dach w całości z prefabrykacji drewna - świerku skandynawskiego.
Ekonomiczny, bo ściany z keramzytu odznaczają się dobrą izolacją termiczną, a to bezpośrednio przekłada się na oszczędności w okresie grzewczym.
Uniwersalny, bo może spełniać funkcję mieszkalną, rekreacyjną, usługową lub gospodarczą.
Proponowany domek o pow. zabudowy 35 m2 z antresolą nie wymaga otrzymania pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia inwestycji. Opcja z pełną kondygnacją daje do dyspozycji 50 m2 powierzchni netto.

VS 2

Projekt łączący w sobie elegancję z funkcjonalnością. Oddzielone od siebie dwie strefy: dzienna na parterze i nocna na drugiej kondygnacji dają łączną powierzchnię netto 76 m2. Wybierając ten projekt Klient sam decyduje o aranżacji swojego poddasza. Może również wybrać sposób wykończenia elewacji: tynk, deska modrzewiowa lub blacha corten.
Prefabrykacja elementów z keramzytu i drewna klejonego daje gwarancję szybkiego zasiedlenia budynku. Montaż na placu budowy trwa zaledwie kilka dni. Tak powstały dom zapewnia dobry mikroklimat wewnątrz pomieszczeń przez co tworzy komfortowe, bezpieczne i zdrowe warunki do życia, również idealne dla alergików. Elementy są mrozoodporne, wytrzymałe i ciepłe oraz całkowicie odporne na działanie żywych organizmów.

VS 3

Nowoczesny projekt domu jednorodzinnego wykorzystujący najnowsze technologie prefabrykacji z naturalnych materiałów. Z połączenia keramzytu i drewna powstała hybryda, która nadaje pomieszczeniom niepowtarzalny klimat i charakter. Czyni je przyjaznymi i ciepłymi, dając nam poczucie komfortu psychicznego. Na stosunkowo niewielkim obrysie powstał dobrze przemyślany układ funkcjonalny o powierzchni netto 82,17 m2. Jeśli metraż okaże się kiedyś zbyt mały, to ten układ architektoniczny daje nam możliwość dalszej rozbudowy o kolejny dom wg. projektu VS 1 lub VS 2.
Nasze domy nie wymagają tynkowania, szpachlowania, tak zwanych prac mokrych, ściany są niemal idealnie gładkie, nie ma konieczności stosowania stempli po nałożeniu stropów czy czekania na obsychanie murów. Przy sprawnej organizacji budowy stan deweloperski można uzyskać w przeciągu trzech miesięcy.

VS 4

Projekt ten jest typowym przykładem budownictwa modułowego o kilku wariantach zabudowy. Można najpierw postawić najmniejszy dom wg. naszego projektu VS1 lub zacząć od większego, a potem sukcesywnie rozbudowywać moduł o łącznik z kolejnym budynkiem. Układ ten ma powierzchnię komfortową dla dwupokoleniowej rodziny, z silnie wydzielonymi strefami, a każda z nich charakteryzuje się dużą funkcjonalnością. Liczne przeszklenia dają swobodny dostęp naturalnego swiatła. VS 4 to nowoczesny dom, który sprosta wymaganiom dużej rodziny poszukującej komfortu i przestronności przy jednoczesnym tanim użytkowaniu.
Technologia wykonania:
– ściany z keramzytu;
– strop z drewna klejonego;
– dach z drewna klejonego w wersji wizualnej;
– elewacja, do wyboru blacha corten, deska modrzewiowa lub tynk.

VS 5

VS 5 to budynek typu nowoczesna stodoła z poddaszem użytkowym. Charakteryzuje go niepowtarzalny styl, duże przeszklenia i nowoczesne lukarny. Jest to dom, który ma zwartą bryłę, komfortowy układ, praktycznie zaplanowane pomieszczenia. Wysoka jakość naturalnych, ekologicznych materiałów użytych do budowy daje doskonałą ochronę przed utratą ciepła w zimie i chroni przed przegrzaniem latem. Te zalety z pewnością spełnią oczekiwania wszystkich domowników.
Technologia wykonania:
– ściany z keramzyt;
– strop z drewna klejoneg;
– ścianka kolankowa z drewna klejonego w wersji wizualnej;
– dach z drewna klejonego w wersji wizualnej;
– elewacja z naturalnych materiałów (wełna mineralna i płyta steico), a całość zamyka deska modrzewiowa.
Powierzchnia nominalna domu 150 -170 m2 w zależności od wyboru opcji antresoli lub pełnego stropu.

DOMY MODUŁOWE Z DREWNA KLEJONEGO

Prefabrykacja z drewna klejonego idealnie nadaje się do budowy domu modułowego. Zbudowany w całości w tej technologii (podłoga, ściany, sufit) tworzy monolit o niepowtarzalnym charakterze. Jest jednocześnie ekologiczny i ekonomiczny w użytkowaniu.

Surowcem jest świerk skandynawski, który charakteryzuje się małymi przyrostami rocznymi co wpływa na jego właściwości i jakość. Drewno klejone wytwarza się poprzez sklejanie cienkich desek, tak zwanych lameli, wysuszonych wcześniej do jednorodnej wilgotności ok. 12 %. Tak wysuszone drewno jest odporne na grzyby i szkodniki. Konstrukcja prefabrykowanych ścian składa się z paneli połączonych ze sobą dzięki specjalnie wyprofilowanym pióro-wpustom. Klasyczna grubość konstrukcji ściany to 10cm. Dzięki pionowemu kierunkowi układu paneli, w którym drewno jest około 10-krotnie bardziej wytrzymałe i znacznie mniej podatne na pracę, uzyskujemy sztywne tarcze nośne gwarantujące wysoką wytrzymałość. Konstrukcję stropu stanowią podobnie do ścian produkowane panele. Ich grubości zależą od wymaganych rozpiętości oraz obciążeń.

Wykonujemy minimalną powierzchnię zabudowy 18 m2 z możliwością powiększania o kolejne moduły, każdy po 9 m2.
Główne zalety naszego domu modułowego:
- szybki montaż konstrukcji;
- suchy i czysty sposób budowy;
- drewno wytwarza przyjazny mikroklimat, idealny dla alergików;
- masywne drewniane ściany umożliwiają bezproblemowy montaż np. szafek, półek;
- oszczędności przy ogrzewaniu;
- dobre właściwości akustyczne, budynek nie trzeszczy i nie skrzypi;
- wysoka estetyka, możliwość pozostawienia widocznej drewnianej powierzchni ścian, podłogi i sufitu;
- technologia umożliwia budowę domów letniskowych, domów jedno i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej;
- adaptujemy każdy projekt do tej technologii.

Zapraszamy do obejrzenia domku modelowego w Kolbudach k/Gdańska. Zadzwoń i umów się na spotkanie.

VERDECO Domy Ekologiczne Sp. z o.o.
biuro: ul. Młyńska 6
83 - 050 Kolbudy
e-mail: biuro@verdeco.com.pl

tel. kom. 795 125 999
tel. kom. 601 644 283