KERAMZYT - TECHNOLOGIA

Co to jest keramzyt

Nazwa keramzyt została zapożyczona z języka greckiego - keramos to glina garncarska. Keramzyt jest kruszywem ceramicznym, które powstaje w wyniku wypalania specjalnego rodzaju glin pęczniejących, bez jakichkolwiek dodatków chemicznych, w temperaturze ok. 1150 °C. Jest to produkt w 100% naturalny. Jest również obojętny chemicznie, odporny na kwasy, wilgoć czy procesy gnilne. Nie wydziela żadnych związków chemicznych ani gazów. Po wypaleniu glina zwiększa kilkukrotnie swoją objętość, a w czasie procesu produkcyjnego nie tworzą się odpady. Powstały wyrób ma lekką, porowatą formę pokrytą z zewnątrz twardą osłoną ceramiczną. Materiał ten jest od wielu lat znany i stosowany w budownictwie jako niezwykle trwały i zdrowy, dopuszczony nawet do kontaktu z żywnością. Prefabrykaty stosowane w budownictwie składają się w 75% z keramzytu, pozostałe składniki to 15% piasku i 10% cementu jako spoiwa.

ZALETY DOMU Z KERAMZYTU

Szybki i sprawny system budowy - gwarancja oszczędności kosztów już na początku inwestycji.

Technologia budowy domu z keramzytu jest jedną z najbardziej oszczędnych i szybkich. Na postawienie konstrukcji budynku z przygotowanych wcześniej elementów ściennych i stropowych potrzeba zaledwie kilku dni. Po złożeniu bryły budynku od razu można przejść do konstruowania więźby dachowej i wewnętrznych prac wykończeniowych. Te właśnie cechy – szybkość i sprawność montażu przede wszystkim wpływają na dużą popularność domów z keramzytu, gdzie unikamy tynkowania, szpachlowania, tak zwanych prac mokrych, ściany są niemal idealnie gładkie, nie ma konieczności stosowania stempli po nałożeniu stropów czy czekania na obsychanie murów. Przy sprawnej organizacji budowy stan deweloperski można uzyskać w przeciągu trzech miesięcy. Co więcej, prace można wykonywać również zimą.

Dom ciepły, zdrowy, trwały

Keramzyt jako materiał budowlany spełnia wszystkie oczekiwania, jakie stawia przed nami dom ekologiczny i energooszczędny. Posiada znakomite parametry izolacji termicznej, co daje możliwość układania cieńszej izolacji niż w przypadku technologii tradycyjnych. Posiada ponadprzeciętną paroprzepuszczalność – najwyższą spośród wszystkich materiałów ściennych. Wartość tego współczynnika jest trzykrotnie wyższa niż np. ściany z gazobetonu. Dzieje się tak dzięki porowatej strukturze, która przepuszcza wodę i wilgoć. Twarda ceramiczna osłona natomiast nie dopuszcza do zawilgocenia wnętrza struktury. Izolując na przykład ścianę wełną mineralną niemal całkowicie redukujemy magazynowanie wilgoci. Ściana taka jest odporna na grzyby, pleśń, czynniki chemiczne, działanie mikroorganizmów i gryzoni. Jest ognio i mrozoodporna. Posiada wysoki współczynnik pochłaniania dźwięków i cechuje się dobrymi właściwościami radiestezyjnymi.

Komfort i wygoda życia

Gotowe moduły powstają w specjalnie do tego celu przygotowanych formach. Dzięki temu technologia produkcji jest bardzo elastyczna, pozwala na konstruowanie najróżniejszych kształtów, co jest szczególnie istotne przy realizacji projektów indywidualnych, budownictwa wielorodzinnego czy wielkopowierzchniowego. Korzyścią jest też zwiększenie powierzchni domu o ok. 8%. Wszystkie te cechy, sprzyjające zdrowemu i komfortowemu mieszkaniu i, co bardzo ważne, dające spore oszczędności od pierwszych etapów budowy, poprzez pomijanie wielu niepotrzebnych prac wykończeniowych, łatwość montażu instalacji aż po niższe rachunki za ogrzewanie, zdecydowanie podkreślają atrakcyjność keramzytu jako budulca wymarzonego domu.

VERDECO Domy Ekologiczne Sp. z o.o.
biuro: ul. Młyńska 6
83 - 050 Kolbudy
e-mail: biuro@verdeco.com.pl

tel. kom. 795 125 999
tel. kom. 601 644 283