NOWOCZESNA STODOŁA

Budujemy nowoczesne, ekologiczne, ekonomiczne i uniwersalne w użytkowaniu domy typu nowoczesna stodoła.
Nowoczesne, bo projekt typu stodoła to elegancki wygląd.
Ekologiczne, bo ściany wykonane są z keramzytu (75% składu stanowi glina), a dach w całości z prefabrykacji drewna-świerku skandynawskiego o grubości 60 mm.
Ekonomiczne, bo ściana z keramzytu odznacza się dobrą izolacją termiczną, a to bezpośrednio przekłada się na oszczędności w okresie grzewczym.
Uniwersalne, bo mogą pełnić funkcję mieszkalną, rekreacyjną, usługową lub gospodarczą.
Wybierając nasz projekt Klient sam decyduje o aranżacji swojego domu zaczynając od otworów okiennych, a kończąc na wielkości powierzchni antresoli przy której może zyskać max. aż 24 m2.

Ściany mają gotową fakturę powierzchni betonu architektonicznego. Montaż na placu budowy trwa zaledwie kilka dni. Tak powstały budynek zapewnia dobry mikroklimat wewnątrz pomieszczeń przez co tworzy komfortowe, bezpieczne i zdrowe warunki do życia, idealne również dla alergików. Jest to materiał mrozoodporny i niepalny, wytrzymały i ciepły oraz całkowicie odporny na działanie żywych organizmów.
Proponowany domek o pow. zabudowy 35 m2 nie wymaga otrzymania pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia inwestycji. Oferta budowy domu w stanie deweloperskim obejmuje:
- projekt budowlany oraz prace ziemne z wykonaniem płyty fundamentowej;
- ocieplone elementy ścian nośnych i szczytowych, współczynnik przenikania ciepła U [W/(m²·K)] wynosi 0,14;
- konstrukcję dachu z drewna klejonego - świerku skandynawskiego o gr. 60 mm z powierzchnią wizualną;
- wykonanie antresoli z drewna klejonego w wersji wizualnej;
- pokrycie dachu wraz z ociepleniem, współczynnik przenikania ciepła U [W/(m²·K)] wynosi 0,10;
- stolarkę (okna, drzwi zewnętrzne), rozprowadzenie instalacji wodnej i kanalizacji.

Cena wynosi 150 000 zł netto plus 8% Vat z gwarancją 50 lat na konstrukcję ścian i 20 lat na konstrukcję drewnianą. Wersja nowoczesnej stodoły wydłużona o kolejny moduł, zwiększy powierzchnię nominalną ( liczoną po podłodze ) do 72,80 m2. Cena takiego rozwiązania to 197 000 zł netto plus 8% Vat.
Oferta dotyczy domu bez wyposażenia. Po więcej informacji proszę o bezpośredni kontakt.
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

DOMY MODUŁOWE Z DREWNA KLEJONEGO

Prefabrykacja z drewna klejonego idealnie nadaje się do budowy domu modułowego. Zbudowany w całości w tej technologii (podłoga, ściany, sufit) tworzy monolit o niepowtarzalnym charakterze. Jest jednocześnie ekologiczny i ekonomiczny w użytkowaniu.

Surowcem jest świerk skandynawski, który charakteryzuje się małymi przyrostami rocznymi co wpływa na jego właściwości i jakość. Drewno klejone wytwarza się poprzez sklejanie cienkich desek, tak zwanych lameli, wysuszonych wcześniej do jednorodnej wilgotności ok. 12 %. Tak wysuszone drewno jest odporne na grzyby i szkodniki. Konstrukcja prefabrykowanych ścian składa się z paneli połączonych ze sobą dzięki specjalnie wyprofilowanym pióro-wpustom. Klasyczna grubość konstrukcji ściany to 10cm. Dzięki pionowemu kierunkowi układu paneli, w którym drewno jest około 10-krotnie bardziej wytrzymałe i znacznie mniej podatne na pracę, uzyskujemy sztywne tarcze nośne gwarantujące wysoką wytrzymałość. Konstrukcję stropu stanowią podobnie do ścian produkowane panele. Ich grubości zależą od wymaganych rozpiętości oraz obciążeń.

Wykonujemy minimalną powierzchnię zabudowy 18 m2 z możliwością powiększania o kolejne moduły, każdy po 9 m2.
Główne zalety naszego domu modułowego:
- szybki montaż konstrukcji;
- suchy i czysty sposób budowy;
- drewno wytwarza przyjazny mikroklimat, idealny dla alergików;
- masywne drewniane ściany umożliwiają bezproblemowy montaż np. szafek, półek;
- oszczędności przy ogrzewaniu;
- dobre właściwości akustyczne, budynek nie trzeszczy i nie skrzypi;
- wysoka estetyka, możliwość pozostawienia widocznej drewnianej powierzchni ścian, podłogi i sufitu;
- technologia umożliwia budowę domów letniskowych, domów jedno i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej;
- adaptujemy każdy projekt do tej technologii.

Zapraszamy do obejrzenia domku modelowego w Kolbudach k/Gdańska. Zadzwoń i umów się na spotkanie.

DOMY MODUŁOWE Z PERLITU

Perlit - skała wulkaniczna, najważniejszy surowiec z którego powstają elementy do budowy domu, minerał pozyskiwany metodą odkrywkową. Po wydobyciu skałę poddaje się działaniu wysokiej temperatury (850-1000 °C). W takich warunkach mięknie, a uchodząca z niej woda powoduje rozszerzenie materiału. Tak powstałe elementy są przyjazne dla zdrowia człowieka i całego środowiska naturalnego. Nowatorska metoda produkcji daje ogromne możliwości wykorzystania tej technologii na potrzeby współczesnego budownictwa.

Cechą szczególną jest bezspoinowy system łączenia elementów. Jest to możliwe, ponieważ przy kształcie grzebienia w przypadku każdego elementu nawiązano do specyficznego kąta pochylenia stożka Morse’a. W efekcie, uzyskano układ powierzchni samo-kotwiących się w ścianie. Wybudowane ściany są bardzo trwałe, bez mostków termicznych, a system ten spełnia wszelkie polskie i europejskie normy w tym zakresie. Współczynnik przenikania ciepła wynosi U = 0,226 W/m2K.

Budowa domu modułowego w tym systemie generuje wymierne oszczędności. Są one związane z istotnym skróceniem czasu budowy, bo to rozwiązanie technologiczne nie wymaga zastosowania zaprawy i docieplenia. Klient nie musi zatem kupować dodatkowych materiałów budowlanych.

Minimalna powierzchnia zabudowy to 18 m2 z możliwością powiększania o kolejne moduły, każdy po 9 m2.
Główne zalety budowy domu modułowego z perlitu:
- szybki montaż konstrukcji;
- suchy i czysty sposób budowy, bezspoinowy;
- brak konieczności ocieplenia ścian;
- przyjazny materiał dla alergików;
- świetne właściwości termoizolacyjne, oszczędności przy ogrzewaniu;
- odporny na pleśń i grzyby;
- doskonały izolator dźwięku, izolator przepływu fal magnetycznych (cecha istotna przy budowie pod liniami wysokiego napięcia);
-przyjazny dla zdrowia i środowiska naturalnego;
- niska waga elementów;
- pełne ściany umożliwiają bezproblemowy montaż np. szafek, półek;
- technologia umożliwia budowę domów letniskowych, domów jedno i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej;
- adaptujemy każdy projekt do technologii.

INWESTYCJA STRUGA

A gdyby tak zamiast niedużego mieszkania w bloku, nieduży domek gdzieś pod miastem, albo wręcz daleko od miasta. Budzisz się rano, otwierasz oczy, masz przed sobą otwartą, rozświetloną porannym słońcem przestrzeń, nad głową cudownie gładkie, lśniące drewno, za oknem ogród, las, jezioro.
Taki klimat, takie warunki zaoferuje Państwu OSIEDLE STRUGA.
Będzie to zamknięty kompleks 15 domów całorocznych, położony na Kaszubach w strefie Chronionego Krajobrazu Borów Tucholskich, pośród trzech jezior: Wielkie, Struga, Pani.
Domy nowoczesne i ekologiczne, o wysokim standardzie wykonania, całe osiedle zaś z bliskim dostępem do jeziora i czystej plaży. Nieruchomość zlokalizowana jest 25 km od Kościerzyny i 70 km od Gdańska.
W ofercie są domy – nowoczesne stodoły, na działkach o powierzchni od 1200 m2 do 1800 m2.
Ceny nieruchomości od 260 000 zł netto plus 8% VAT.
ZADZWOŃ i dowiedz się więcej.

VERDECO Domy Ekologiczne Sp. z o.o.
biuro: ul. Młyńska 6
83 - 050 Kolbudy
e-mail: biuro@verdeco.com.pl

tel. kom. 795 125 999
tel. kom. 501 033 292